FOTO/ RUKOMETAŠI MAGLAJA TEŽE OD OČEKIVANOG SLAVILI PROTIV GORAŽDA

Rukometaši Maglaja sinoć su u Gradskoj sportskoj dvorani pred oko 700 gledalaca dočekali sedmoplasiranu ekipu na tabeli Premijer lige, tim Goražda.

Maglajlije su u jako teškoj i neizvjesnoj utakmici uz veliku podršku navijača slavile rezultatom 23:22.

Prvo poluvrijeme meča pripalo je gostima iz Goražda koji su na odmor otišli sa dva gola prednosti a rezultat je glasio 11:13. Većim dijelom prvog poluvremena igralo se ”gol za gol”, a u posljednjim minutama meča Goražde odlazi na plus dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu nastavlja se igra ”gol za gol”, a onda nakon jednog neiskorištenog napada Goražde predvođeno Bukvom odlazi na plus 3 gola prednosti. Ipak u trenucima kada se ”lomio” meč Maglajlije ubacuju u brzinu više. Velikom podrškom sa tribina i dobrom igrom u odbrani rukometaši Maglaja uspijevaju istopiti prednost Goražda i okrenuti rezultat u svoju korist.

Do kraja meča izabranici Mahmuta Obralića uspjeli su sačuvati prednost, od jednog ili dva gola prednosti i revanširati se Goraždu za poraz iz prvog dijela sezone.

Na kraju susreta bilo je 23:22. Kod Goražda najefikasniji su bili Bukva sa 9 i Osmanković sa 4 gola, dok je Maglajlije predvodio Bjelobrković sa 5 pogodaka, Mehinagić je dodao 4.

U narednom kolu Maglaj će u goste sarajevskoj Bosni dok će Goražde dočekati Zrinjski.